Buttim-BUTTİMDEN İMAMOĞLUNA ZİYARET

BUTTİM’den İmamoğlu’na ziyaret

 

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül ve yönetim kurulu üyeleri Osmangazi İlçe Müftüsü Lütfü İmamoğlu’nu ziyaret ederek, yapılması planlanan cami ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

 

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, Yönetim Kurulu Üyeleri Sadettin Garip ve Emin Tamam ile birlikte Osmangazi İlçe Müftüsü Lütfü İmamoğlu’na iadei ziyarette bulundu.

Önceki gün İmamoğlu, Bursa İl Müftü Yardımcıları Hüseyin Taner ve İbrahim Halil Demir ile BUTTİM yönetimi ile bir araya gelmişti.

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, İmamoğlu ve beraberindekilerin kendilerini ziyaret etmeleri üzerine iadei ziyarette bulunduklarını belirterek, BUTTİM’de yapılması düşünülen cami ile ilgili de fikir alışverişi yaptıklarını söyledi.

Şengül ziyarette bir kez daha kamu alanının kamu yararı için kullanılacağına dikkat çekerek, mevcut cami ve mescidin yetersiz kaldığını yapılması planlanan cami ile gerek BUTTİM sakinlerinin gerekse de çevredeki plazalarda çalışanların ihtiyacına cevap vermeyi planladıklarını dile getirdi.

Ziyarette ayrıca ‘mobil irşat’ konusu da gündeme geldi. BUTTİM yönetimi mobil irşat faaliyetlerinde başta ‘kul hakkı ve komşuluk’ konuları olmak üzere önemli konuların ele alınması talebinde bulundu.