Buttim-KAMU ALANINI KAMU YARARINA KULLANACAĞIZ

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, ticaret merkezinin bahçesinde yer alan alana hem BUTTİM in hem de çevredeki plazalarda çalışanların ihtiyacına cevap verecek bir cami yapacaklarını ifade ederek, böylece kamu alanını yine kamunun yararına kullanacaklarını belirtti. 


BUTTİM yönetimi gerek kendi bünyesindeki işyerleri sakinlerinin gerekse İstanbul Yolu üzerindeki çevre plazalarda çalışanların ihtiyaçlarına cevap verecek cami projesi için atağa geçti.
BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Şengül, bahçelerinde BUTTİM tarafından yapılan ve daha sonra Diyanet İşleri Bakanlığına devredilen 600 kişi kapasiteli cami bulunduğunu dile getirdi. Caminin, BUTTİM ve çevre sakinlerine hizmet verdiğini ve birçok ihtiyacının BUTTİM yönetimince karşılandığını kaydeden Şengül, ancak mevcut caminin ihtiyaca cevap vermediğini belirtti. Sadık Şengül şunları söyledi:
"Gelen istek ve ihtiyaç nedeniyle bu kez yine Müftülüğe bağlı olarak bodrum katımızda 800 kişilik mescit yapıldı. Ancak mescidin bodrum katta yer alması nedeniyle kullanıcılarına gerekli konfor ve hizmeti sağlayamamaktadır. BUTTİM de yaklaşık 6-7 bin kişi çalışıyor. Özellikle Cuma günleri BUTTİM’in çevresinden gelen cemaatle de bu sayı daha da artmakta ve camimiz yetersiz kalmaktadır."
İHTAYACA CEVAP VERECEK 
Kamuoyuna yansıyan alanla ilgili bir hak ihlali olduğuna işaret eden Şengül, BUTTİM yönetimi olarak yaptığımız planlama gereği önümüzdeki yıllarda bu caminin çok daha yetersiz kalacağını görüyoruz. Öte yandan İstanbul Yolu üzerinde birçok plaza inşaatı sürmekte bazıları ise faaliyetlerini sürdürmektedir. Ki bunlardan biri de Hitit Plaza’dır. Dolayısıyla önümüzdeki bu büyümeyi öngörerek atıl bırakılan söz konusu alana BUTTİM in ve çevredeki plazaların ve işyerlerinin de talebini karşılayacak bir cami yapılarak kamu malının yine kamu yararına kullanılmasını istiyoruz diye konuştu